Vítáme Vás na stránkách azylu Dej pac!

Jsme rodinný azyl pro opuštěné pejsky.
V případě jakéhokoliv dotazu
nás kontaktujte na e-mailu
psnoha@seznam.cz


.

Psi k adopci

Miriam (rezervovaná) a její štěňátka Madlenka (rezervovaná), Molly (rezervovaná), Magg (rezervovaná), Monte (rezervovaný), Mose (rezervovaný) a Milda (rezervovaný)

30. prosince 2017 v 0:05
Miriam je mlaďounká holčička. Po počáteční nedůvěře je z ní mazlivá a vděčná fenka, která miluje lidi a děti, které jí ale nebudou tahat nebo jinak děsit. Venku se při potkávání ostatních cizích lidí a psů spíše bojí, ale postupně se otrkává. Učí se hygienickým návykům. Do nového domova půjde po odchování štěňat, očkování, očipování a kastraci. Její štěnda - 3 holky a 3 kluci jsou asi čtyřtýdenní prcci. V dospělosti budou malého vzrůstu. K odběru koncem ledna - v osmi týdnech.Všichni odvezení ze špatných podmínek.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Scott

29. prosince 2017 v 23:45
Scottík je tříletý kastrovaný kříženec amerického stafordshirského teriéra. Je zvyklý žít v bytě, kde je čistotný a nic neničí. Zvyklý na soužití s jinými psy. Má rád fenky, staré a malé psy. Problém má pouze s mladými, velkými psy, kteří na něj doráží a on si to nenechá líbit. K lidem naprosto bezproblémový, zvládá jakoukoliv manipulaci, k dětem také mazel, venku chodí na volno,je dobře ovladatelný.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Arboletta - rezervovaná

20. prosince 2017 v 16:24
Arboletta je asi šestiletá kříženka akita inu. Arbolka je milá, veselá, mazlivá dáma ve výborné kondici. Miluje děti, lidi, dlouhé procházky a dobré jídlo. Dobře se snese s vyrovnanými, spíše většími psy nebo fenami.
Běhala v provozu po silnici směrem z Pelhřimova na Pavlov, odchycena v době hárání.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Ares

11. listopadu 2017 v 22:40
Ares je tříletý kříženec severského plemene. Váží 29 kg a měří 56 cm v kohoutku. Ares je aktivní pes, který potřebuje opravdu hodně pohybu a zaměstnání. Rád tahá. Soužití se psy je možné - vyžaduje zkušenějšího chovatele. Kromě pohybu se také velmi rád namazlí. Ares má velmi silné lovecké pudy, nelze jej vodit volně. Hospodářská zvířata chápe jako kořist a snaží se za nimi za každou cenu dostat.
Potuloval se víc jak týden v chatové oblasti u Stráže v Pelhřimově. Paní se podařilo zavřít ho do zahrady, pak byl teprve možný odchyt. Bez čipu.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Jasper

7. září 2017 v 11:24
Jasper je asi 7 letý kříženec - buď přerostlý kříženec kavalíra nebo špringršpaněla. Je to hodný, aktivní a velmi mazlivý pes. Je pro aktivní páníčky, kteří mu dopřejí dostatek pohybu a zaměstnají mu hlavičku. Rád se učí nové věci. Miluje procházky a aport, dokáže si hrát i sám. Na ostatní psy štěká, ale po okřiknutí toho nechá. Jasper je také dobrý hlídač. Některé situace jsou pro něj stresové - třeba delší čekání, štěkot psů v blízkosti, zpočátku i delší hlazení - z nervozity si pak začne honit zadní nohu, ale postupně si zvyká a stává se to méně a méně - třeba jen jednou za měsíc.
Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Kvído

22. srpna 2017 v 23:32
Kvído je 5 letý kastrovaný kříženec kokršpaněla. Je velmi přátelský. Má hygienické návyky a je zvyklý v bytě. Miluje dlouhé procházky. Zpočátku se bál, chodil hlavně za dětmi. Nyní už je tu jako doma. Chodí na vodítku a bez problémů i na volno. Dobře se snese s ostatními psy a fenkami. Srst mu je třeba občas zkrátit, což je kámen úrazu - bojí se. Bojí se i nasazování náhubku, veterináře, nasazování postroje apod. Pomalu za pamlsky a nejlépe od dětí si nakonec náhubek nasadit nechá a pak se s ním již dá leccos dělat, i když protestuje.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Rex Bojovník

11. srpna 2017 v 14:01
Rex je 9 letý kříženec německého ovčáka. Celý život prožil s majitelkou bez domova u zahradního domku.Rexík Bojovník je velmi mazlivý, oddaný a obrovský pohodář. Má však jeden zlozvyk - hlídá si misku a bojí se o pamlsky. Bohužel jeho druhá šance přišla nejspíš pozdě. Podle vyšetření u veterináře trpí bolestivou dysplazií a artrózou pravého kyčelního kloubu a také sondylózou páteře 4 st. s masivní deformací. Rexíkovi bez operace nezbývá moc času. Také nevíme nakolik je operace možná a zda mu vlastně pomůže.Ještě chceme situaci konzultovat s ortopedem.
Velmi nás jeho stav mrzí a jsme zdrceni, tolik bychom mu chtěli pomoct. Rexík je opravdu bojovník - i přes velké bolesti se na nás směje a chce se mazlit.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Chlup

9. prosince 2016 v 10:46
Chlup je asi 6 -7 letý kříženec německého ovčáka. Váží 28 kg a měří 50 cm v kohoutku. Chlup je šťastný pes. Je štastný prakticky kvůli všemu a velmi evidentně. Miluje lidi a děti, je neskutečně mazlivý a oddaný. Házení klacků a čehokoliv ho dokáže bavit dlouhou dobu. Perfektně chodí na delším vodítku. Zná základní povely. Dřívějším majitelům občas utekl, ale není zřejmé, zda proto, že by byl samostatný nebo proto, že se mu nevěnovali. U nás chodí na stopovačce nebo na volno, ale v lese se rád proběhne po srnčí stopě. Sice to při své zavalité postavě po pár minutách vzdá, ale i tak není vhodné ho v lese nechat rejdit volně. Chlup byl nalezen dne 7. 12. v Pelhřimově u Strachovských rybníků, majitel byl dohledán, ale psa vrátit nechce.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Lucy

3. dubna 2016 v 22:40
Lucy se vrací z adopce pro její nesnášenlivost k některým jiným psům.

Lucy je osmiměsíčni kříženka NO. Váží 28 kg a má 55 cm v kohoutku. Je aktivní, mazlivá a veselá.
Lucy k nám přijela z útulku v Dobranove, kde byla shledána kontrolním orgánem závažná pochybení a spěje k zániku.
Zatím je v karanténě, poté bude kastrována, očkovaná a čipována a bude hledat nový domov.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Raf

23. února 2016 v 11:43
Raf je asi sedmiletý kříženec jezevčíka a rotwailera. Váží 17 kg a měří 39 cm v kohoutku. Byl odložen, bohužel velmi nepříjemným způsobem, kdy majitelé uvedli, že byl nalezen. Nicméně všeho dočasu, pravda se později dostavila.
Je to velmi radostný pes, miluje procházky, sníh, když mu hodím klacek, tak si ho radostně nese (aport nechápe, ale je šťastný, že mu člověk ten klacek jedenkrát hodil). K lidem je milý, mazlivý a celkem poslušný, na vodítku chodí dobře, pouze však do chvíle, kdy spatří jiné zvíře. Ke psům a velkým fenám se chová dominantně, prakticky okamžitě jde do konfliktu. Malé feny má rád. Je schopný bezproblémového soužití s domácí kočkou/kocourem. Nemá rád některé ošetřování, začne vrčet a bez košíku by kousl - zřejmě se bojí. Je zvyklý v bytě, má perfektní hygienické návyky. Raději pro zkušeného chovatele, výhradně ke starším dětem.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Reb

8. září 2015 v 8:13
Reb je mladý kříženec jezevčíka a rotvajlera. Váží 18 kg a měří 40 cm v kohoutku. Zůstal v opuštěném domě, kde původně žil s asociálem, rotvailerem a několika jezevčíky. Jeho majitel byl v exekuci vystěhován, některé psy rozdal, rotvailer se mu boužel oběsil na řetězu z okna a Reb v domě zůstal. Sousedé ho chodili krmit, házeli mu krmivo rozbitým sklem ve dveřích.
Reb se trochu bojí, a tak nové lidi zastrašuje výhružným vrčením a zkouší různá dominantní gesta. Po delším soužití je milý, vítací a jen mírně nedůvěřivý. Je vhodný ke zkušenému, klidnému chovateli, který bude pozvolna pracovat na získání Rebovi důvěry. Nevhodný k dětem, se psy a fenami se snese dobře. Reb dobře chodí na vodítku, miluje procházky.

Pro více fotek klikněte na "Celý článek".

Bobík Marley

2. prosince 2014 v 9:38
Marley je roční pejsek - kříženec čivavy a pinče. Pochází z množírny, odkud si ho koupil člověk, který o problematice množíren neměl informace. Pejsek byl nadopován sedativy - poté, co sedace odezněla, majitel zjistil, že pejsek je velmi plachý, nenechá si na sebe sáhnout, pobíhá splašeně sem a tam a kouše. Pejska zavřel do kotelny a obrátil se na nás s prosbou o odchyt a umístění do našeho azylu.

Po pěti měsících u nás jsou patrné pokroky - Marley se nechá se zlehka pohladit, je z něho výborný vítač a neustále veselý a vrtivý pejsek, získal hygienické návyky. Moc rád chodí na procházky, ale pouze na volno - vodítko stále nesnese. Je stoprocentně přivolatelný. Když je sám doma, je v klidu, nic neničí.

Typický případ - množírna a o problematice nedostatečně informovaný zákazník :( Množírna v obci Habřina v Královéhohradeckém kraji. Jeho bývalý majitel jej dostal jako dárek od dcery, která ho nic zlého netuše zakoupila v množírně.
Pinče ještě s druhým pejskem - čivavou - přivezla dcera k novému majiteli zjevně paralyzované, nadopované sedativy. Fotografie je z těchto dnů.

Pro více informací klikněte na "Celý článek".

Berny

2. července 2014 v 14:28
Berny se vrací z adopce, jeho pán se musel odstěhovat.

Berny je dvanáctiletý pes, který vypadá a má energie jako tříletý. Je to asi kříženec kokršpaněla s kníračem. Váží necelých 13 kg a měří 40 cm v kohoutku. Je velmi(!) aktivní, veselý pes, který umí pobavit legračními kousky, zároveň velice poslušný a nikomu by neublížil.
Má to však několik ALE:
- cestou v autě, veřejnou dopravou, čímkoliv intenzivně štěká,
- štěká, kdykoli se něco děje,
- v nepřítomnosti pána značkuje v bytě,
- na vodítku převážně tahá, nicméně mimo provoz může chodit na volno, zvěř nepronásleduje.

Pro více fotek/informací klikněte na "Celý článek.

Barbucha

30. června 2014 v 18:23
Barča je tříletá drobná kříženka německého ovčáka, kastrovaná. Váží 18 kg, výška v kohoutku cca 45 cm. Miluje psy a feny a ráda si s nimi hraje. Zato se zoufale bojí lidí. Byla nalezena vychrtlá - vyhozená se svými sourozenci ve třech měsících věku a nevahála ze strachu velmi tvrdě kousnout každého, kdo se k ní přiblížil. Byla předána do našeho azylu, kde jsme jí dali čas a po půl roce si ke mě přišla pro první pohlazení. Nyní se už nechá pohladit od všech členů rodiny včetně mužů a dobrovolnic, které chodí pravidelně venčit. Před cizími lidmi uskočí nebo se schová. Neumí chodit na vodítku, ale chodí na volno a nikam se nevzdaluje, poslechne na přivolání, nic neloví a chová se maximálně způsobně. Je zvyklá spát v zateplené boudě nebo doma. V tuto chvíli je adopce možná pouze chovatelem, který má zkušenosti s bázlivostí, s předpokladem maximální trpělivosti a do společnosti jiného psa. Před samotnou adopcí je nezbytný větší počet seznamovacích návštěv.

Pro více fotek/informací klikněte na "Celý článek".
 
 

Reklama